Iratkozz fel az Életmódtér hírlevelére az ajándék életmódváltó e-bookért!

Feliratkozom az Életmódtér hírlevelére (*)

Kezdd a 2018-as évet a legjobb életmód appokkal!

Életmód appok
1024 576 Életmódtér

A fél életedet a telefonodon tárolod? Kösd össze a kellemeset a hasznossal, és próbáld ki a következő alkalmazásokat az életmódváltáshoz! Összegyűjtöttem 3+1 (angol nyelvű) applikációt, hogy hatékonyan nyomon tudd követni a fejlődésedet. Legyen szó akár egészségről, az étkezésed, az aktivitási szinted monitorozásáról, vagy a meditációra szánt idődről. Lássuk, hogyan lehetsz tudatosabb!

Életmódváltó e-book

MyFitnessPal 

A MyFitnessPal verhetetlen, ha kalória számlálásban (fogyásban vagy tömegnövelésben) gondolkodsz és szeretnéd, hogy az appod motiváljon a célod elérésében. A népszerű applikáció a világ legnagyobb tápanyag- és kalória adatbázisával büszkélkedhet, több mint 5 millió élelmiszer tápértékét tartalmazza. Egyszerűen és hatékonyan kezeli a napi energia beviteledet, egyáltalán nem macerás a használata. Kifejezetten könnyebbség, hogy a napi kalóriaszükségletedbe az edzéssel elégetett kalóriákat is be tudod számítani, valamint a kedvenc receptjeidet is fel tudod vinni (képpel együtt). Lehetőséged van arra is, hogy egy aktív közösség tagja legyél, és nyomon kövesd a fejlődésedet egy görbén. Annyi hozható fel csak ellene, hogy ha minden funkciót használni szeretnél, akkor be kell ruháznod az előfizetéses verzióra. 

Hatalmas köszönet Balázs barátomnak a következő screenshotokért, ő már 496 napja használja ezt az alkalmazást. 🙂 

  

   


Bónusz tipp:
Ha inkább egy ingyenes és komplexebb magyar nyelvű alkalmazásban gondolkodsz, már szinte minden okostelefonnak van saját egészség-alkalmazása. Személy szerint én a Samsung Health-et használom. Ez a legtöbb egészséggel kapcsolatos igényt kielégíti: nyomon követheted a súlyodat és a napi aktivitásodat, rögzítheted az alvásmennyiségedet, a koffein- és a folyadékbeviteledet, és persze az elfogyasztott kalóriákat a naplózhatod. Az app továbbá szuper tippeket és eszközöket (vérnyomás, vércukorszint, pulzusszám figyelése) ad az egészségtudatosabb döntésekhez. Az iPhone-on található Health ugyanez pepitában. 

Calm 

Egy ismerősöm mesélt erről az ígéretes alkalmazásról egy nyári jógatáborban, amit rögtön le is töltöttem a telefonomra. A Calm nevű, angol nyelvű app célkitűzése nem kevesebb, mint hogy csökkentse a szorongást, hozzájáruljon a jobb alváshoz, és úgy általában a boldogabb élethez. Az appot lélegzetelállító (és megnyugtató) háttérképei miatt is érdemes letölteni. Az alkalmazás rendelkezik prémium, fizetős résszel, nekem eddig tökéletesen megfelelt az ingyenes verzió. A Calm-on meditációs zenéket (alváshoz, relaxációhoz, összpontosításhoz), angol nyelvű esti meséket (ezek az angol nyelv gyakorlásához is használhatóak), valamint hosszabb, tematikus meditációkat találsz légzésgyakorlatokkal (például érzelmi, kapcsolati, alvási nehézségekre, szorongásra, a belső béke megtalálásához, gyerekeknek)

   

    

Nike Training

A Nike Training több mint 100 edzéstervet és egyértelmű tanácsokat ad nézhető és hallgatható formában. Ha kifejezetten az edzettséged fejlesztéséhez keresel egy eszközt, akkor érdemes tenned ezzel az appal egy próbát, aminek a segítségével összeállíthatod a saját, személyre szabott edzéstervedet is. Kiválaszthatod például, hogy melyik izomcsoportodat szeretnéd megdolgoztatni, vagy milyen típusú (erőfejlesztő, állóképességi, mobilitás, jóga) mozgást végeznél. A 10-20 perces, saját testsúlyos edzések rajongói valószínűleg hamar rákattannak erre az alkalmazásra.

Bónusz tipp: Csak akkor kezdj el otthon egyedül edzeni, ha teljesen egészséges vagy, nincsenek mozgásszervi panaszaid, és rendelkezel némi előismerettel, tehát tudod, hogyan kell tudatosan használni a testedet. Minden egyéb esetben elengedhetetlen a megfelelő szakember – gyógytornász, személyi edző, jógaoktató – személyes felügyelete!

    

    

+1: Duolingo

A Duolingo nyelvtanuló app nem kifejezetten az életmódváltáshoz kapcsolódik, de valahol mégis, hiszen jó páran szeretnénk nyelveket tanulni, amire sokszor kapacitás vagy erőforrás híján nincs lehetőségünk. Ezeket az akadályokat a Duolingo egy huszárvágással áthidalja! Kiválasztasz egy nyelvet, és jöhetnek a játékos feladatok, amelyek segítségével bővítheted a szókincsedet, gyakorolhatod a nyelvtant, írhatsz, beszélhetsz, rögzítheted az alapokat. Hihetetlenül praktikus, ha naponta csak 10-20 percet tudsz nyelvtanulásra szánni, és nincs időd tanfolyamra járni. Csak halkan jegyezném meg, hogy az egyik kedves barátom ennek az alkalmazásnak a segítségével készült fel arra, hogy magyar és angol mellett német nyelven is oktasson egy egyetemi tantárgyat. Mondjuk az ő képességei finoman szólva sem átlagosak, de ez nekem anno akkor is elég jó ajánlólevél volt a Duolingóhoz. 🙂 

Bemelegítésként (mivel ezt a nyelvet naponta használom) először végigmentem az angolon, itt nagy kihívásokba nem ütköztem, plusz ez volt az egyetlen verzió, aminek magyar nyelvű az alapja. Ezután következett a német (amiből 13 éve szereztem középfokú nyelvvizsgát, de sosem használtam), majd a spanyol (ebben az esetben a nulláról indultam).

Konklúzió: Minél kevesebb előzetes tudással rendelkezel, annál izzasztóbb a dolog, de némi kitartással és lelkesedéssel meglepően sok minden ragad az emberre. Előre szólok, hogy duolingózni addiktív, legalábbis számomra az. 🙂

   

   

Vélemény, hozzászólás:

Az e-mail cím nem jelenik meg.